348 بازدید

 

جلسه هم اندیشی بخش دولتی و خصوصی در امور حمل ونقل جاده ای کالا

“حمل و نقل” انتقال اشخاص و کالاها از نقطه ای به نقطه دیگر است،صنعتی که به تجهیز ملزومات حمل ونقل پرداخته و بخش مهمی از اقتصاد ملی را تشکیل داده، صنعت حمل ونقل است.
ترانزیت ایران ازاهمیت بالایی برخوردار است
به گزارش روابط عمومی گانون حمل و نقل کالایاستان اصفهان،داریوش امانی مدیر کل اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان در جلسه هم اندیشی بخش دولتی و خصوصی در امور حمل ونقل جاده ای کالا اهمیت ترانزیت ایران گفت : جمهوری اسلامی ایران ازجمله کشورهایی است که به لحاظ قرار گرفتن در موقعیت جغرافیایی راهبردی و بسیار مناسب از مزایای ترانزیتی خوبی بهره مند بوده و با گسترش شبکه حمل و نقل و ارتباط مطمئن و کارآمد می تواند ازاین مزایا، در راستای افزایش درآمدهای ارزی و ارتقای موقعیت استراتژیک خود در منطقه به نحو مطلوب استفاده کند .
امانی افزود :با توجه به اینکه استان اصفهان اولین استان در بحث ادغام اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای بوده همچنین با وجود کمبودبودجه فعالیت های سازمان یافته ای دربخش زیر ساخت هامانند؛پاسگاه پلیس راه،دوربین ها،ITS در یک سال گذشته اتفاق افتاده است.
مدیر کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اظهار کرد: اصفهان به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد از اهمیت بالا یی در بخش حمل و نقل جاده ای برخوردار است ؛ که این امر خود لازمه برگزاری جلسات متعدد هم اندیشی بین بخش خصوصی ودولتی را دو چندان میکند.
محتویات بارنامه‌های صادره، با کاری که انجام می‌شود، تطبیق داشته باشد
فرامرز مداح مدیرکل دفترفناوری واطلاعات سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای کشور که در جلسه حضور داشتند با بیان اینکه بارنامه بخشی از اسناد حمل ونقل است اظهار داشت :سیستم توزیع سوخت بر اساس پیمایش از یک سال گذشته عملیاتی شده , وسوخت ناوگان حمل ونقل بین شهری بر اساس اسناد حمل(بارنامه – صورت وضعیت – CMR ) و عملکرد ناوگان تخصیص یافته و به کارت سوخت واریز میگردد .
وی افزود: حمل ونقل، انتقال اشخاص و کالا ها از نقطه ای به نقطه دیگر است،صنعتی که به تجهیز ملزومات حمل ونقل اشخاص و کالاها می پردازد بخش مهمی از اقتصاد ملی را تشکیل می دهد، اگر تعاملی بین کارخانه جات وصاحبان کالا با بخش خصوصی ودولتی حمل و نقل کالا صورت بگیرد که در همان مکان میزان ،نوع و مشخصات بار ثبت و به این بخش ها ارجاع گردد صدور بارنامه بسیار تسهیل می یابد.
ساماندهی تردد وانت‌بارها در راه‌های برون شهری
غلامحسین دغاقله مدیر کل دفتر حمل ونقل کالا سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای کشور اظهار داشت: با توجه به قوانین الزام در ساماندهی ناوگان از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و با توجه به هماهنگیهای به عمل آمده با رئیس پلیس راه راهور ناجا ، وانت بارهای فاقد بارنامه در جاده های کشور اعمال قانون خواهند شد.
وی در ادامه افزود: سیاست کلی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای در تدوین این دستورالعمل اعمال سیاستهای تشویقی به منظور جلوگیری از ایجاد اختلال در فعالیت شاغلین این بخش وتسریع در ساماندهی آنهاست.
رابطه سهم ارزش افزوده بخش حمل ونقل و تولید ناخالص داخلی
عباسعلی بنی اسدی مدیرکل دفتر حقوقی و تدوین مقررات سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای کشوردر رابطه با ارزش افزوده بخش حمل ونقل گفت: روند تغییرات تولید ناخالص داخلی در کشورهای پیشرفته و در حال توسعه نشان می دهد که همراه با افزایش تولید ناخالص داخلی سهم ارزش افزوده بخش حمل ونقل نیز افزایش می یابد ولی شتاب افزایش ارزش افزوده بخش حمل ونقل بیش از شتاب تولید ناخالص داخلی است.
بنی اسدی اذعان کرد: به همین ترتیب همبستگی نزدیک و آشکاری بین دیگرکمیته های کلی اقتصاد مانند سرمایه گذاری ومصرف با بخش حمل و نقل دیده می شود.
همکاری بخش‌های دولتی با فعالان حمل و نقل ضروری است
عبدالرسول باقری رئیس کانون حمل و نقل کالای استان اصفهان ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه گفت : یکی از اساسی ترین نیازهای تولید در کارخانه هایی با حجم تولیدبالا اطمینان از حمل مواد اولیه در وقت مناسب با هزینه معقول و کیفیت کالای تحویل گرفته شده است.
وی افزود: حمل و نقل بستر توسعه پایدار و زمینه‌ساز رساندن امکانات و خدمات به نقاط مختلف کشور است و توسعه زیرساخت‌ها در این زمینه راهگشای عملکرد مطلوب‌تر بخش حمل و نقل در توسعه کشور است.
رئیس کانون حمل ونقل کالای استان در ادامه عنوان کرد: جریان دادن فرآیند انتقال کالا و خدمات به سراسر کشور یکی از رسالت‌های اساسی بخش حمل و نقل است و بار اصلی در این حوزه بر دوش بخش خصوصی قرار گرفته و برای اجرای مناسب و درست این مسئولیت بزرگ در کشور، همکاری بخش‌های دولتی با فعالان حمل و نقل ضروری است.

درباره jalili

ارسال دیدگاه