495 بازدید

ایجاد سالیانه ۵۰۰ هزار شغل در پی نوسازی ناوگان جاده ای

نائب رییس کمیسیون حمل‌ونقل، لجستیک و گمرک اتاق ایران گفت: اگر ناوگان جاده‌ای ما نوسازی شود سالانه ۵۰۰ هزار شغل مستقیم ایجاد خواهد شد.

مجتبی بهاروند با اشاره به نامگذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال گفت: نامگذاری امسال به نام تولید و اشتغال یک فرصت مناصب و مبارک است. اما این امر نیازمند سازوکاری است که باید اصلاح شود.

او با اشاره به اینکه ساختار کهنه اقتصاد دولتی ما باید تغییر کند تاکید کرد: در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد اقتصاد ما دولتی است و بخش خصوصی بسیار ضعیف و کوچکی داریم. در واقع همه چیز دست دولت است و ساختار اقتصاد دولتی ما هم بسیار متمرکز و گاها پوسیده است. تا این کارها انجام نشود کاری از پیش نخواهد رفت. ما باید دست به اصلاحات اقتصادی سیستم بزنیم و به سمت خصوصی‌سازی واقعی حرکت کنیم.

بهاروند ادامه داد: دولت همچنان بدنه فربه و بزرگی دارد و بیش از ۸۰ درصد بودجه کشور را بخش دولتی مصرف می‌کند و این مشکل ایجاد می‌کند. ما در بخش حمل‌ونقل نیاز داریم که سالانه ۲۵۰ هزار دستگاه را نوسازی کنیم.

نائب رییس کمیسیون حمل‌ونقل لجستیک و گمرک تصریح کرد: اگر دولت مانند روالی که در همه جای جهان رایج است، کامیون را با نرخ جهانی و تسهیلات نزدیک به صفر و زمان مناسبی برای پرداخت اقساط در نظر بگیرند و البته واگذاری کامیون هم به شرکت‌های حمل‌ونقل و نه به اشخاص باشد و ما واقعا بتوانیم با رقم نوسازی سالانه ۲۵۰ هزار برسیم، سالانه ۵۰۰ هزار شغل مستقیم و به ازای هر کامیون ۴ تا ۵ شغل غیر مستقیم ایجاد خواهد شد.
http://t.me/kanoonehamlonaghl

درباره jalili

ارسال دیدگاه