1,102 بازدید

آنچه امروزه شاهدش هستیم اینکه تشکل های نوپای حمل و نقل ریلی در این مدت کم تشکیل و حضورشان عملکرد قابل توجهی داشته اند و شاهد این امر هم افزایش بودجه های اختصاص یافته به بخش حمل و نقل ریلی در سالهای اخیر و افزایش حمل و نقل کالای ریلی در این سالها بوده به طوری که طبق آمار منتشر شده سهم کالا ی حمل شده توسط ناوگان ریلی با ۵۶ درصد افزایش نسبت به پارسال به ۱۵۶ هزار تن در روز رسیده است.
۵۰ میلیون تن بار فولاد در سال ۹۵ از طریق حمل و نقل ریلی جابه جا شده و همچنین برنامه ها و اقدامات به سمت و سوی ارتقا این عدد به ۲۱۰ میلیون تن است .اقدامات و برنامه های درنظر گرفته شده به سمت جا به جایی ۳۰ الی ۴۰ درصدی بار از طریق حمل و نقل ریلی در سال ۱۴۰۵ می رود و اقداماتی در این خصوص در دستور کار قرار گرفته است.
در سال ۹۶ شاهد امضا قرداد ۶ هزار واگن باری میان بخش خصوصی و تولیدکنندگان در این صنعت با تامین اعتبارات مالی از طریق کشور های خارجی و بهره برداری از چند خط ریلی در حومه بوده ایم. اداره کل بازرگانی اعلام کرد، طرح افزایش حجم بار ماهانه نسبت به متوسط ماهانه مدت مشابه سال قبل هر شرکت را با اعمال تسهیلاتی از قبیل افزایش مدت اعتبار بازپرداخت حق دسترسی و اعمال تخفیفت ویژه جهت جذب بارهای جدید بالأخص در مسیرهای کم ترافیک را در دست مطالعه و تصویب دارد. طبق گزارش مدیرکل بازرگانی راه‌آهن جمهوری اسلامی ،متوسط حمل ریلی بار پارسال روزانه ۱۰۱ تا ۱۰۲ هزار تن بود که این میزان از ابتدای امسال ۵۷ میلیون تن بار بوده است.
طبق پیش بینی ها در حوزه درآمد، هدف درآمد این بخش رسیدن به ۴۶ میلیارد ریال در روز است در حالیکه این رقم پارسال ۲۸ میلیارد ریال در روز بوده است.
سهم راه آهن از حمل و نقل جاده ای سال گذشته ۹ درصد از نظر تناژ ۱۱ درصد در تن کیلومتر بوده ، از سال ۹۲ به بعد راه آهن در تمامی شاخص ها رشد داشته و در حالی که سهم رشد حمل جاده ای تنها ۲ درصد بود اما سهم رشد راه آهن طی این سال ها ۷ درصد بوده است.
حال سخن بنده با شما فعالین حمل و نقل جاده ای این است که با توجه به آمار فوق در رابطه با حمل و نقل ریلی و جاده ای و افزایش شرکت های بزرگ حمل و نقلی و لجستیکی و اینترنتی که بازار را در آینده ای نزدیک از آن خود خواهند کرد، اگر حمل و نقل جاده ای به خود تکانی اساسی ندهد و در نحوه ی فعالیت خود تجدیدنظر نکند ، به مرور شاهد ورشکستی شرکت های کوچک و متوسط خواهیم بود و به مرور سهم خود را از حمل کالا بیشتر و بیشتر از دست خواهیم داد.
یکی از راهکارهایی که بنظر می رسد در این راستا مؤثر باشد، ادغام شرکت های کوچک و متوسط و تشکیل شرکت های توانمند ، قوی و برند میباشد که با بازاریابی مناسب سهم بزرگی از حمل بار را در دست بگیرد.
البته در اینجا ذکر این نکته ضروری است که با داشتن ناوگان ریلی و جاده‌ای مطلوب در کنار هم امکان انجام حمل‌های ترکیبی فراهم است و می‌توان با بهره مند شدن از مزیت های هر دو شیوه ی حمل و نقل در مواقع و موارد مقتضی ظرفیت‌های حمل‌ونقل کشور را بالا برده و با کاهش هزینه ها منفعت نهایی را نصیب بخش های تولیدی و اقتصادی کشور و نهایتاً مصرف کنندگان کالا نمود.

عبدالرسول باقری
رئیس کانون حمل و نقل کالای استان اصفهان

https://t.me/kanoonehamlonaghl

درباره jalili

ارسال دیدگاه